FANDOM


Święto Thora (ang. Thor's Day Thursday Celebrations) — coroczne święto obchodzone przez wikingów z klanu Kudłatych Chuliganów na wyspie Głuplandii. Odbywa się w wiosenny czwartek.

Egzamin

W czasie Święta Thora młodzi wikingowie biorący udział w Smoczej Inicjacji przechodzą Końcowy Egzamin Inicjacyjny. Młodzież musi zaprezentować umiejętności swoich smoków, które trenowała od czterech miesięcy, po złapaniu go w Smoczym Żłobku. Jeśli ktoś nie zaliczy egzaminu, zostaje na zawsze wygnany z klanu.

Atrakcje

Prócz Końcowego Egzaminu Inicjacyjnego w czasie trwania Święta Thora odbywają się różnego typu atrakcje. Są to:

  • Rzut młotem - zawody w rzucaniu młotem, przeznaczone tylko dla wikingów po 60 roku życia.
  • Konkurs na jedzenie - konkurs sprawdzający, ile mewich jaj uczestnik może zjeść w ciągu jednej minuty.
  • Konkurs na najbrzydsze dziecko - konkurs, w którym wyłaniane jest najbrzydsze dziecko z plemienia.
  • Zawody w walce - uczestnicy toczą ze sobą walki na topory.

Po tych atrakcjach odbywa się ceremonia kończąca obchody Święta Thora.

Historia

Obchody Święta Thora są opisane jedynie w książce Jak wytresować sobie smoka. Podczas uroczystości żadnemu z rekrutów nie udaje się dobrze zaprezentować umiejętności swoich smoków. Zły Thor tworzy burzę, która wywabia z głębin oceanu dwa smoki z gatunku Morskosmokus Gigantikus Maksimus: Zieloną oraz Fioletową Śmierć. Wspólnymi siłami Czkawka oraz jego smok Osesek zabijają jednego ze smoków i chłopak zostaje ogłoszony bohaterem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki