FANDOM


Śpiewający Straszliwiec Straszliwy
Spiewajacy straszliwiec.png
Informacje
Rasa Smok
Gatunek Straszliwiec Straszliwy
Barwa Zielona
Właściciel Sączysmark
Pierwsze pojawienie Zemsta

Śpiewający Straszliwiec Straszliwy - jeden ze smoczych bohaterów pojawiających się w serialu, w odcinku Zemsta. Został on wytresowany przez Sączysmarka. Jego imię jest nieznane.

Opis

Jest to najbardziej pospolity smok na Berk - Straszliwiec Straszliwy o zielonej barwie skóry. Ma jasny brzuch oraz skrzydła. 

Jest to również jedyny poznany do tej pory smok, który potrafi śpiewać. Śpiew ten polega na wydawaniu przeróżnych dźwięków, między innymi pisków oraz buczenia. 

Historia

Obrońcy Berk

Podczas ataku Marazmora na wyspę Berk, Mieczyk i Szpadka zorganizowali na Arenie schron dla Wikingów. Chciał się do niego dostać także Sączysmark, jednak bliźniaki nie chciały do tego dopuścić i dały chłopakowi listę rzeczy, które Sączysmark ma im dostarczyć. Za każdym razem jednak dopisywali do niej coraz nowsze rzeczy, aż na koniec zażądali śpiewającego Straszliwca Straszliwego. Zdesperowany Sączysmark zdołał wytresować małego smoka, którego dostarczył do schronu, jednak zrobił to jak zagrożenie ze strony Marazmora już minęło, a schron był pusty.

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP.png
Dragon icon TOOTHLESS.png
Humans icon DRAGO.png
Humans icon GOTHI.png
Humans icon HEATHER.png
Scifim 2.png
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki