FANDOM


Śpiewający Straszliwiec Straszliwy - jeden ze smoczych bohaterów pojawiających się w serialu, w odcinku Zemsta. Został on wytresowany przez Sączysmarka. Jego imię jest nieznane.

OpisEdytuj

Jest to najbardziej pospolity smok na Berk - Straszliwiec Straszliwy o zielonej barwie skóry. Ma jasny brzuch oraz skrzydła. 

Jest to również jedyny poznany do tej pory smok, który potrafi śpiewać. Śpiew ten polega na wydawaniu przeróżnych dźwięków, między innymi pisków oraz buczenia. 

HistoriaEdytuj

Obrońcy Berk Edytuj

Podczas ataku Marazmora na wyspę Berk, Mieczyk i Szpadka zorganizowali na Arenie schron dla Wikingów. Chciał się do niego dostać także Sączysmark, jednak bliźniaki nie chciały do tego dopuścić i dały chłopakowi listę rzeczy, które Sączysmark ma im dostarczyć. Za każdym razem jednak dopisywali do niej coraz nowsze rzeczy, aż na koniec zażądali śpiewającego Straszliwca Straszliwego. Zdesperowany Sączysmark zdołał wytresować małego smoka, którego dostarczył do schronu, jednak zrobił to jak zagrożenie ze strony Marazmora już minęło, a schron był pusty.

Zobacz teżEdytuj

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier