FANDOM


Ślepiec (ang. Blindfish; nieoficjalne polskie tłumaczenie) - jeden z gatunków ryb zamieszkujących wody Archipelagu, pojawiający się w grze School of Dragons.

Wygląd

Sleparybasod

Ryba ta ma cienką, prześwitującą i oślizgłą skórę o różowawym zabarwieniu. Cienkie łuski połyskują w świetle słonecznym. Dość dobrze widać przez nią wnętrzości zwierzęcia. Ciało jest krótkie, tułów wąski, lecz wydłużony w pionie. Płetwy, zwłaszcza grzbietowa, są dość duże, podobnie jak trójkątny ogon. 

Rybę tę wyróżnia ślepota, od której wzięła się jej nazwa. U zwierzęcia praktycznie zaniknął narząd wzroku, lecz w miejscu oczu widać ciemniejsze plamy. Nie wiadomo, w jaki sposób ryba radzi sobie z nawigacją oraz obroną przed drapieżnikami, jak również polowaniem na pożywienie.

Znaczenie

Ślepa ryba stanowi jeden z gatunków, które zarówno wikingowie, jak i smoki łowią jako pożywienie. Prawdopodobnie są z niej przyrządzane różne dania.

Siedlisko

Ślepe ryby najprawdopodobniej zamieszkują podwodne jaskinie i inne ciemne miejsca, i z tego właśnie powodu utraciły wzrok, który nie był im potrzebny w naturalnych warunkach.

Pojawienie się

School of Dragons

Ślepe ryby są jednymi z wielu gatunków, które spotykamy w grze jednak złowić je można jedynie w Tunelach Szeptozgonów. Można dawać je swoim smokom jako jedzenie, wykorzystać do misji lub zachować do sprzedania Johannowi Kupczemu.

Po nakarmieniu przywraca smokowi 5 punktów głodu.

Ciekawostki

  • W prawdziwym świecie podobny gatunek ryby posługuje się echolokacją do poruszania się w wodzie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Inne Wiki

Losowa wiki