FANDOM


Snaptrapper transparent
Artykuł dotyczy plemienia z serialu. Jeśli szukasz plemienia z filmu, zobacz Łowcy smoków (film).
Artykuł

Łowcy Smoków (ang. Dragon Hunters) - plemię występujące w serialu, główni antagoniści serialu Jeźdźcy smoków: Na końcu świata. Wrogowie Jeźdźców Smoków. Na ich czele stoi Viggo Czarciousty, którego prawą ręką jest jego brat Ryker. Głównym celem plemienia jest walka ze smokami prowadząca do unicestwienia smoczego rodzaju. 

Działalność

Plemię, tudzież armia Łowców Smoków ma historię sięgającą kilkaset lat wstecz. Są potężną grupą wojowników, choć przez lata smoczy jeźdźcy nie zdawali sobie sprawy z ich istnienia. Na czele Łowców stoją dwaj bracia - Viggo jako główny dowódca oraz jego prawa ręka Ryker. Są oni doskonałymi znawcami smoków, równie doświadczonymi, co sami Jeźdźcy. Ryker jest w stanie rozpoznać smoka po zapachu z odległości kilkudziesięciu metrów.

Celem Smoczych Łowców jest łapanie smoków, a jak wspomniał Viggo, także dążenie do unicestwienia całej smoczej rasy.

Łowcy Smoków przemieszczają się potężnymi, uzbrojonymi statkami. Bardzo przypominają one statki należące do floty Drago Krwawdonia, można więc przypuszczać, iż dwie armie mają ze sobą coś wspólnego.

Ponieważ historia Łowców sięga kilkuset lat wstecz, możliwe, iż nie są oni wikingami.

Charakterystyka

Większość wojowników jest bardzo ciężko uzbrojona. Mają kolczugi wykonane ze smoczych skór oraz metalowe naramienniki. Na głowach noszą hełmy zwieńczone kolcami, prawdopodobnie także smoczymi. Uzbrojeni są głównie w kusze oraz łuki, z których strzelają do smoków zatrutymi strzałami. Podczas gdy przywódcy Łowców, Viggo oraz Ryker, są doskonałymi znawcami smoków i nad wyraz sprawnymi wojownikami, podlegający im ludzie nie są zbyt bystrzy, a ich rola ogranicza się wyłącznie do wykonywania rozkazów. Dają się łatwo manipulować i zwodzić. Są jednak dobrymi strzelcami - swoimi zatrutymi strzałami byli w stanie zestrzelić niemal wszystkie smoki jeźdźców - z wyjątkiem Szczerbatka.

Łowcy dysponują ciężkimi i wielkimi statkami, machinami bojowymi oraz klatkami. Są w stanie zniewolić praktycznie każdego smoka, wliczając w to Wandersmoka czy Marazmora. Zakładają im kagańce na pyski lub unieszkodliwiają w inny sposób. Jednak w serialu nigdy nie wspominano o zabijaniu smoków - zarówno jeźdźcy, jak i sami Łowcy utrzymywali, że jedynym ich celem jest łapanie i niewolenie smoków. Jednocześnie w wielu pomieszczeniach należących do Łowców widzimy liczne smocze kości, czaszki, skóry czy kolce.

Znani członkowie

Historia

Przeszłość

Historia Łowców sięga kilkuset lat wstecz. Wiemy, że to oni stworzyli Smocze Oko i używali go, aby gromadzić i zdobywać wiedzę na temat gatunków smoków, ich miejsc zamieszkania oraz wszelkich mocnych stron czy słabości. Do czasu wytresowania smoków przez Wandali, a także kilka lat później, wikingowie nie wiedzieli o istnieniu tej potężnej grupy wojowników walczących przeciw smokom. 

Z nieznanego powodu Łowcy stracili lub pozbyli się Smoczego Oka, które zostało ukryte na pokładzie Kosiarza. Tam znaleźli je smoczy jeźdźcy i zaczęli używać do własnych celów. Niedługo potem Łowcy Smoków ujawnili się, żądając od jeźdźców zwrócenia Smoczego Oka. Rozpoczęła się walka pomiędzy jeźdźcami a Łowcami, jednak ostatecznie Smocze Oko trafiło znów w posiadanie Łowców. Oglądając specjalną mapę, odblokowaną światłem Marazmora, Viggo zapowiedział unicestwienie smoczej rasy.

Jeźdźcy smoków: Na końcu świata

W odcinku Smocze Oko pana tuczy, Smoczy Jeźdźcy po raz pierwszy trafiają na ślad sugerujący istnienie plemienia nieprzyjaznego smokom. Odkrywają Kosiarza oraz ukryte na nim Smocze Oko, a także liczne pułapki oraz klatki dla smoków. 

W odcinku Noc łowców, Astrid z Wichurą zauważają tajemniczych ludzi, którzy więżą smoki w klatkach. Po tym, jak Wichura zostaje porwana przez Rykera, dochodzi do pierwszej konfrontacji Łowców z Jeźdźcami. Ryker zdradza, jakoby pracował dla wodza Berserków, Dagura Szalonego, oraz jego siostry Heathery. Jeźdźcy zdają sobie sprawę, że ich nowy wróg bardzo dobrze zna smoki i ich możliwości, co czyni go wyjątkowo groźnym, lecz mimo to udaje im się uwolnić Wichurę i uciec.

W odcinku Wieczna zmarzlina Łowcy udają się na Wyspę Lodowców, by schwytać Mroziczorta dla jego zębów, które są w stanie uruchomić Smocze Oko. Misja kończy się niepowodzeniem. W tym samym czasie Heathera podejmuje potajemną infiltrację na siedzibę Łowców; o misji tej wie tylko Astrid. 

W odcinku Szpony i topory, Ryker przyprowadza Dagura, Heatherę i innych Berserków przed oblicze Viggo. On oraz Heathera udają się z misją schwytania Marazmora, o czym w tajemnicy dziewczyna informuje Czkawkę oraz Astrid. Okazuje się jednak, że Viggo był świadom, iż Heathera jest szpiegiem, i doprowadził do schwytania jej, Szpicruty oraz samego Marazmora. W kolejnym odcinku Viggo sprawdza zdolności Czkawki, pozostawiając planszę do szponów i toporów na swoim statku i wyraźnie sugerując, że życie Heathery jest w niebezpieczeństwie. Następnie podstępem zdobywa z rąk Jeźdźców Smocze Oko, które odczytuje dzięki mroźnemu oddechowi schwytanego wcześniej Marazmora. 

W odcinku Wróg mojego wroga, Łowcy oficjalnie zrywają sojusz z Berserkami. Tym samym Dagur Szalony nawiązuje współpracę z Czkawką, któremu po raz kolejny udaje się uciec z pułapki zastawionej przez Łowców. 

W odcinku Potrójny cios, Łowcy organizują walki smoków, w których bierze udział między innymi schwytany przez nich Szczerbatek

W odcinku Między młotem a kowadłem, Łowcy schwytali kilka Miażdżytłuków, by użyć ich do zdobycia marmuru. Za cel postawili sobie wybudowanie nowych, odpornych na smocze ataki fortec na ich wyspie.

W odcinku Aukcja na miarę bohaterów, Łowcom objawia się tajemniczy uczestnik licytacji smoków, Krogan

W odcinkach Obrońcy Skrzydła (część 1) oraz Obrońcy Skrzydła (część 2), Viggo upozorował chęć zawarcia pokoju z Jeźdźcami, by uśpić ich czujność. Gdy więc Jeźdźcy trafili na wyspę Caldera Cay i poznali Obrońców Skrzydła, Łowcy w tym czasie zakradli się na wyspę i porwali Wielkiego Obrońcę, Eruptodona. Po tym incydencie Jeźdźcy zostali uznani przez Obrońców za szpiegów i sojuszników Łowców, jednak zdołali pomóc w uwolnieniu smoka i tym samym odzyskali zaufanie. 

W odcinku Apetyt na głowę, Krogan ratuje życie Czkawki, jednak tylko po to, by go porwać i postawić przed obliczem Viggo.

W odcinku Ogniowa Burza (część 2), pod wpływem intrygi Czkawki, Smocze Oko wpada do wulkanu na Końcu Świata, a w ślad za nim podąża Viggo. Przywódca Łowców zostaje uznany za martwego, wskutek czego Krogan przejmuje przywódzctwo nad Łowcami. 

W odcinku Living on the Edge, Krogan okazuje się być bardzo brutalnym i bezwzględnym przywódcą. Zabija jednego z Łowców, gdy ten kwestionuje jego rozkazy. Ponadto, Łowcy porywają do niewoli Śmiercipieśnia, którego używają do przywoływania smoków, które następnie zmuszają do służby.

W odcinku Return of Thor Bonecrusher, Krogan odkrywa, że Viggo jednak przeżył. Wspólnie podejmują przywództwo nad Łowcami i pracują nad atakiem mającym na celu przejęcie Końca Świata.

W odcinku Dawn of Destruction, Łowcy, z pomocą Lotników, wykurzają Jeźdźców z Końca Świata i przejmują kontrolę nad wyspą. W odcinku The Wings of War, Part 1, Viggo chce użyć kapsuły skonstruowanej przez Czkawkę, by zanurkować w głąb wulkanu i odzyskać Smocze Oko. Okazuje się jednak, że wystarczy przejść na skalną półkę, położoną ponad poziomem lawy. W ten sposób artefakt wraca w posiadanie Łowców. W odcinku The Wings of War, Part 2, Jeźdźcy z powodzeniem pokonują armię Łowców i Lotników i odzyskują Koniec Świata.

W odcinku Sins Of The Past, Krogan bez powodzenia usiłuje zdobyć soczewkę do Smoczego Oka, w której posiadaniu znajduje się Heathera. W tym celu wykorzystują Johanna, by ten zaprowadził dziewczynę w pułapkę. Po udanej tym razem misji Krogan, Viggo oraz Johann odczytują soczewkę, która ma umożliwić im odnalezienie króla wszystkich smoków.

W sezonach piątym i szóstym Łowcy tracą nieco na znaczeniu na rzecz ich odłamu, Lotników, którzy podejmują ostateczną walkę z Jeźdźcami.

Podręcznik23
Ta strona jest niekompletna!
Jeśli posiadasz czas, ochotę oraz wystarczająco dużo informacji, by rozwinąć artykuł, pomóż projektowi Wiki i rozbuduj go!

Zobacz też

Bohaterowie z filmów, serialu oraz gier
Humans icon HICCUP
Dragon icon TOOTHLESS
Humans icon DRAGO
Humans icon GOTHI
Humans icon HEATHER
Scifim 2
Główni
bohaterowie
Smoki Antagoniści Bohaterowie
z filmów
Bohaterowie
z serialu
Bohaterowie
z gier